fbpx
Blog

Blog

Studia w UK a słaba matura?

Nie udało Ci się napisać matury na oczekiwane wyniki? A może nie spełniasz wymagań kierunku i sądzisz że to już przekreśla Twoje marzenia na studia wyższe? Na szczęście studia w Anglii działają nieco inaczej i nie przekreślają Twojej osoby już ze względu na słabszy wynik z matury. Uczelnie w Wielkiej Brytanii proponują kilka opcji osobom, które martwią się o swoje studia:

  • Jeśli nie spełniasz wymagań procentowych na dany kierunek licencjacki, dowiedz się czy uczelnia ofertuje tzw. Foundation Year czyli rok zerowy. Jest to dodatkowy rok studiów, na który można się dostać z nieco słabszą maturą. Jest to również dobra opcja dla osób które czują że ich angielski wymaga jeszcze trochę praktyki, albo nie są najlepsi z wymaganego na kierunku przedmiotu.
  • Jeśli matura z angielskiego poszła Ci słabo, nie ma się co załamywać! Każdemu może trafić się felerne pytania, a stres, jak wiadomo, też robi swoje. Tak naprawdę do połowy wakacji można zapisać się na test językowy, np. IELTS dzięki któremu masz ponowną szansę otrzymania dobrego wynika z angielskiego. Niektóre uczelnie wymagają IELTSa już od samego początku, więc jeśli sam test nie poszedł Ci za dobrze, to też nie koniec! Możesz go zdać ponownie, aż osiągniesz wymagany wynik. Minus? Ta opcja niestety liczy się z dodatkowymi kosztami.
  • Wymarzyło Ci się studiowanie Biomedical Science albo Law? Nie spełniasz wymogów upatrzonej przez siebie uczelni? Zaaplikuj na uczelnię, które ma mniejsze wymagania. Po pierwszym roku możesz starać się o przeniesienie na swój pierwotny wybór jeśli uzyskasz dobre wyniki z nauce. W ten sposób nie będziesz rok do tyłu ze studiami, a przy okazji zobaczysz jak wygląda życie studenckie nadwóch uczelniach. Same plusy!

  • Chcesz aplikować na studia medyczne, ale nie udało Ci się spełnić wymagań, zdać UKCAT albo zdążyć z terminem aplikacji który przypada na 15 października każdego roku? Nie martw się! Możesz nadal śmiało aplikować na różnego rodzaju kierunki okołomedyczne aż do 30 czerwca!
  • Jeśli wszystkie inne triki zawiodły, pozostaje ostatnia opcja: poprawianie matury w przyszłym roku. Ważne jest jednak, by ten rok jak najlepiej wykorzystać. Warto przeprowadzić się do Anglii, znaleźć pracę i mieszkanie, zaaklimatyzować się, odłożyć pieniądze przed nowym rokiem akademickim. Można zapisać się na kurs doszkalający z angielskiego, przygotować się dobrze do IELTSa. W maju wystarczy poprawić wymagane matury i na luzie rozpocząć studia we wrześniu!

GOOD LUCK!

Myślisz o studiach w Wielkiej Brytanii lub Holandii? Masz pytania?

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl lub zadzwoń do nas na: 795 045 573

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w UK lub studia w Holandii!
Z naszą bezpłatną pomocą nie ma przed Tobą rzeczy niemożliwych!


Masz pytania?

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w UK lub studia w Holandii!
Z naszą bezpłatną pomocą nie ma przed Tobą rzeczy niemożliwych!