fbpx
Studia licencjackie w Szkocji

Studia licencjackie w Szkocji

Studia licencjackie w Szkocji

Studia licencjackie w Szkocji trwają 3 lub 4 lata. Po tym czasie można uzyskać tytuł BA/BSc/BEng Degree, jeśli wybrało się studia trzyletnie lub Honours Degree, po 4 latach edukacji. Tytuł Honours Degree jest niezbędny do podjęcia studiów magisterskich. 

Aplikacja 

Podobnie jak w przypadku studiów w Anglii, podanie składa się w systemie UCAS. Aplikant ma możliwość wyboru maksymalnie 5 kierunków lub uniwersytetów, na które chce aplikować. Do wysłania podania potrzebny jest komplet dokumentów oraz uiszczenie opłaty rekrutacyjnej. 

Dokumenty 

  • Zdana matura
  • Dyplom ukończenia Szkoły Średniej
  • List motywacyjny
  • Referencje

Bardzo ważny jest listy motywacyjny oraz referencje. Rekomendujemy poświęcić im trochę czasu, aby napisać wysokiej jakości teksty. Studia w Szkocji są bardzo popularne wśród studentów, a taki dokument jak list motywacyjny to praktycznie wizytówka aplikanta. Mówi kim jesteście, czym się interesujecie i dlaczego to właśnie Wam powinno zostać przyznane miejsce na uczelni. 

Myślisz o studiach w Wielkiej Brytanii lub Holandii? Masz pytania?

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl lub zadzwoń do nas na: 795 045 573

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w UK lub studia w Holandii!
Z naszą bezpłatną pomocą nie ma przed Tobą rzeczy niemożliwych!


UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE!

Planujesz studia za granicą? Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w wybranym kraju!


Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl


Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, aby zaplanować spotkanie.