fbpx
Blog

Blog

Próbna matura – nie taki diabeł straszny!

Już niedługo w szkołach rozpoczną się próbne matury, czyli coroczny postrach maturzystów :) Stres będzie jednak o wiele mniejszy, jeśli uświadomisz sobie, że te egzaminy są dla Ciebie! Ich wynik nie ma żadnego wpływu na Twoje dalsze życie, ale może Ci pomóc przygotować się do prawdziwych egzaminów w maju.

To nie jest ostateczny wynik jaki uzyskasz na maturze!

Nie warto załamywać się, jeśli próbna matura nie poszła tak jakbyś chciał. To nie jest ostateczny wynik. Ten egzamin o niczym jeszcze nie przesądza. Masz jeszcze sporo czasu, aby wszystko zmienić.

Przeanalizuj swoje błędy

Trudno, nawet jeśli słabo wypadłeś to nie ma co się martwić. Zamiast tego, przeanalizuj swój arkusz, zobacz, z którego działu najgorzej Ci poszło i weź go na warsztat! Nie wszystko od razu się udaje, czasami trzeba włożyć w przygotowanie więcej pracy. Pamiętaj jednak, aby zacząć od obszarów wiedzy, które przyswoiłeś w najmniejszym stopniu, wtedy możesz rozłożyć naukę trudnych zagadnień na dłuższy okres czasu.

Monitoruj swoje postępy!

Próbna matura nie jest karą, traktuj to jako sprawdzenie swojego poziomu wiedzy. Dzięki rozwiązywaniu arkuszy wiesz dobrze do czego musisz się przyłożyć a co tylko powtarzać. To też świetny sposób, aby obserwować swoje osiągnięcia.

Nie ma sensu uczyć się dzień przed próbną maturą

Jeśli dzień przed próbną maturą siądziesz do książek i wyryjesz na blachę lektury, wcale Ci to nie pomoże. Otrzymasz jedynie fałszywy obraz swojej wiedzy, bo i tak zaraz zapomnisz te informacje. Nie oszukuj siebie! Lepiej dostać mniej punktów i sprawdzić się, niż udawać przed samym sobą, że świetnie Ci idzie…

Nie rób ściąg

Wiele osób decyduje się na zrobienie ściąg i korzysta z dodatkowych pomocy. Całej wiedzy nie zapiszesz na małych skrawkach papieru. Po co tracić czas i nerwy? Zresztą dużo zadań nie wymaga od ucznia specjalistycznej wiedzy ale  logicznego myślenia, a tego już nie ściągniesz.

Myślisz o studiach w Wielkiej Brytanii lub Holandii? Masz pytania?

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl lub zadzwoń do nas na: 795 045 573

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w UK lub studia w Holandii!
Z naszą bezpłatną pomocą nie ma przed Tobą rzeczy niemożliwych!


Masz pytania?

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w UK lub studia w Holandii!
Z naszą bezpłatną pomocą nie ma przed Tobą rzeczy niemożliwych!