fbpx
Blog

Blog

Jak studiuje się w Rotterdamie?

Rotterdam jest drugim największym miastem w całej Holandii, w którym żyje ponad 600,000 mieszkańców, a aż  połowa z nich to studenci! Dzięki temu miasto jest dynamiczne i pełne pasji. Panuje tu także bardzo międzynarodowa atmosfera, a to dzięki temu, że Rotterdam jest największym Europejskim portem. Rotterdam słynie z owoców morza oraz nowoczesnej architektury. Popularną atrakcją są także zakupy: w samym Rotterdamie jest ponad 2,300 butików oraz sklepów odzieżowych. Dla tych z Was, którzy chcieliby studiować w Rotterdamie, ale zastanawiacie się jak moglibyście najszybciej i tanio przyjeżdżać do Polski to w Rotterdamie jest lotnisko położone 8 km od centrum miasta.

Jak wyglądają studia w Rotterdamie? Praktycznie tak samo jak w całej Holandii oprócz paru fascynujących aspektów. Rozbudowana oferta studiów w języku angielskim; możliwość decydowania o tempie i charakterze studiów oraz wybierania interesujących Cię przedmiotów to tylko kilka z nich. Wiele innych uczelni również ma podobne oferty, ale z tego względu, że Rotterdam jest jednym z największym miast w Holandii, i studiują tu setki tysięcy osób, to wiąże się to z większymi możliwościami i szansą na lepszą przyszłość. Uczelnie w Rotterdamie kładą naprawdę duży nacisk na praktykę oraz zdobywanie doświadczenia zawodowego, ponieważ jest to miasto przyszłości i rozwoju. Jednym z uniwersytetów mieszczących się w Rotterdamie jest Rotterdam University of Applied Sciences.

Zajęcia na uczelniach w Rotterdamie zależą tak naprawdę od Waszego kierunku i stopnia studiów, ale zazwyczaj na uczelni spędzicie od trzech do czterech dni w tygodniu. Dodatkowo musicie poświęcić czas na naukę we własnym zakresie. Uczelnie organizują również wymiany zagraniczne do krajów takich jak: Dania, Francja, Stany Zjednoczone, Chiny czy Niemcy. Nie wszędzie oferta wymian zagranicznych jest aż tak bogata; tylko w miastach takich jak Rotterdam czy Amsterdam spotkacie się z aż tyloma różnorodnymi krajami dostępnymi na wymiany zagraniczne.

Myślisz o studiach w Wielkiej Brytanii lub Holandii? Masz pytania?

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl lub zadzwoń do nas na: 795 045 573

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w UK lub studia w Holandii!
Z naszą bezpłatną pomocą nie ma przed Tobą rzeczy niemożliwych!


Masz pytania?

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w UK lub studia w Holandii!
Z naszą bezpłatną pomocą nie ma przed Tobą rzeczy niemożliwych!