fbpx
Blog

Blog

Ile kosztują studia w Coventry? Piotrek

Jesteście ciekawi, jak studiuje się w Coventry i jakie koszty pociąga za sobą studiowanie na Coventry University, jednej z 15 najlepszych uczelni w Wielkiej Brytanii? Przeczytajcie relację Piotrka, studenta Aerospace Systems Engineering!

Jak wygląda typowy dzień polskiego studenta w Coventry?

Dzień w dużej mierze uzależniony jest od uniwersytetu i zajęć. Najczęściej zajęcia zaczynają się od 9 rano, i zależnie od kierunku, zajmują od tylko 10 godzin w tygodniu na kierunkach sportowych i fizjoterapii do nawet 30 na kierunkach ścisłych. Śniadania zazwyczaj w domu przed zajęciami, później lunch na uczelni, albo w jakiś studenckich kawiarniach, szybko, tanio (od 2£) i wygodnie. Obiad jak się ma czas to polecam robić w domu, bo o wiele lepsze w smaku i tańsze, a kuchnia brytyjska nie jest rewelacyjna. Na uczelni jest tez opcja żeby chodzić na tanie obiadki studenckie, coś jak nasza stołówka, tylko się cenią (około 5£ za posiłek). Dodatkowo dzień jest tez uzależniony od sportu i drużyny w której się gra. Można się spotkać z treningami na 6 rano, o 14 i wieczornymi treningami nawet do 23. O tyle dobrze, że wszystko da się z łatwością ogarnąć, bo uniwersyteckie zajęcia idealnie zakładają się z dodatkowymi zajęciami. Jak są jakieś problemy, to się zgłasza i szybko naprawiają. Wszyscy się tu mega starają i widać, że są tu dla studentów a nie na odwrót. Oczywiście jeszcze trzeba znaleźć czas na naukę, najczęściej w bibliotece lub w domu, jednak naciskają na regularność żeby nie zrobić sobie zaległości. Ogólnie dobrzy polscy uczniowie nie maja problemów na 1 roku, ponieważ nasza edukacja w liceum jest na o wiele wyższym poziomie niż większości i nie dziwcie się, że będziecie przerabiać to samo na pierwszym roku studiów. Jednak w miarę szybko wymagania rosną i się krystalizuje grupa uczniów, która chce skończyć damy kierunek.

Ile kosztuje życie w Coventry? Jakie są ceny akademików, ile mniej więcej wydaje się na życie?

Mieszkanie przez uniwerek zazwyczaj są w dobrej lokalizacji, ceny zaczynają się od około 500 funtów za miesiąc, ale trzeba aplikować wcześniej, bo nie każdy dostaje. Natomiast mieszkania czy domy wychodzą znacznie taniej, bo już od około 300 funtów za miesiąc można dobre pokoje znaleźć przez agencje czy przez prywatnych landlordów. Rachunki zazwyczaj wynoszą od 20 do 50£, zależy od zużycia i tego, co się pokrywa. Miesięcznie ze spokojem da się przeżyć za 150 funtów, można tez za wiele mniej, zależy od tego jak często się wychodzi imprezować.

Jak sobie poradziłeś na początku i jak znalazłeś pracę?

A propos pracy… Zależy jaka się znajdzie, ale jak ktoś chce być niezależny to ze spokojem da się to zrobić, płace ze spokojem dadzą rade pokryć rachunki. Najłatwiej chodzić na początku z CV po mieście i zachodzić po restauracjach, kawiarniach i pytać o prace. Można tez szukać w necie, czy na oficjalnych stronach pracodawców. Podczas studiowania bardzo polecam w czasie wolnym (jak taki znajdziecie) podróżowanie. Jak się wcześniej zaplanuje i kupi bilety to tanio można podróżować (np. 10 funtów za pociągi do Londynu czy Edynburga) i poznać bliżej ich kulturę, pozwiedzać nowe miejsca.

Myślisz o studiach w Wielkiej Brytanii lub Holandii? Masz pytania?

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl lub zadzwoń do nas na: 795 045 573

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w UK lub studia w Holandii!
Z naszą bezpłatną pomocą nie ma przed Tobą rzeczy niemożliwych!


Masz pytania?

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w UK lub studia w Holandii!
Z naszą bezpłatną pomocą nie ma przed Tobą rzeczy niemożliwych!