fbpx
Blog

Blog

Dlaczego warto wybrać akademik na studiach w Anglii?

Wybierając się na studia w Anglii czy też do Holandii, wiele osób wybiera pokoje prywatne, jednak zdecydowana większość studentów woli życie w akademiku. Co takiego przyciąga młodych do domów studenckich?

1. Nowe znajomości

Łatwiej jest się zaprzyjaźnić mieszkając w jednym pokoju, bo tak samo jak Twoi nowi współlokatorzy przeżywasz pierwsze dni na uniwersytecie i macie podobne obawy, o których możecie porozmawiać. Mieszkanie w akademiku sprzyja tworzeniu przyjaznej atmosfery oraz nawiązywaniu bliskich więzi. To ważne zwłaszcza, kiedy studiujesz za granicą z dala od domu!

2. Wygoda zakwaterowania

Życie w domu studenckim jest przydatne nauce. Chcesz z kimś porozmawiać w nocy o egzaminach? Zobacz u kogo pali się jeszcze światło. Gdy potrzebujesz konkretnej książki, której nie możesz znaleźć w bibliotece, napisz notatkę na tablicy ogłoszeń, aby sprawdzić, czy ktoś w swoim akademiku ma kopię.

3. Lokalizacja

Akademiki w Anglii i Holandii są zwykle usytuowane przy samym uniwersytecie. Problem dojazdu masz z głowy. Możesz dłużej pospać i nie martwić się porannymi korkami na mieście.

4. Zwiększona niezależność

Wiele osób dorastając nie wykonuje obowiązków domowych, napraw, ani płacenia rachunków. Więc jeśli Twój wybór waha się pomiędzy pobytem w domu a akademikiem, to dobra okazja, aby nauczyć się mniej polegać na rodzinie, nie będąc całkowicie sam na sam!

Myślisz o studiach w Wielkiej Brytanii lub Holandii? Masz pytania?

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl lub zadzwoń do nas na: 795 045 573

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w UK lub studia w Holandii!
Z naszą bezpłatną pomocą nie ma przed Tobą rzeczy niemożliwych!


UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE!

Planujesz studia za granicą? Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w wybranym kraju!


Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl


Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, aby zaplanować spotkanie.