fbpx
Blog

Blog

Czym jest UCAS EXTRA na studiach w Anglii?

Aplikując na studia w Anglii i Walii można wybrać maksymalnie pięć kierunków. Jeśli na żadną wybraną uczelnię nie uda Ci się dostać, lub otrzymasz od uczelni oferty ale je odrzucisz – będziesz mógł dodać na swoim koncie UCAS jeden dodatkowy kierunek – i to właśnie nazywa się UCAS Extra.

Kiedy można użyć UCAS Extra?

UCAS Extra można skorzystać zazwyczaj od końca lutego do końca czerwca. Terminy mogą się nieco różnić w poszczególnych latach.

Jak skorzystać z UCAS Extra?

Musisz wejść w swoje konto w systemie UCAS TRACK. Jeśli wszystkie oferty od uczelni są przez Ciebie odrzucone i/lub otrzymałeś od nich odmowy – pojawi Ci się opcja skorzystania z UCAS Extra.

Ile razy mogę skorzystać z tej opcji?

Ile chcesz, lecz można dodać tylko jeden kierunek naraz. Jeśli otrzymasz odmowę od uczelni lub odrzucisz jej ofertę, będziesz mógł dodać kolejny kierunek.

Ile kosztuje UCAS Extra?

Zazwyczaj za pierwszym razem opcja ta jest darmowa, zaś za każdym kolejnym – płatna 10 funtów. Może się to jednak różnić w poszczególnych latach.

Dodałem kierunek za pomocą UCAS Extra, co dalej?

Czekaj na odpowiedź od uczelni. Pojawi się w UCAS Track lub uczelnia prześle Ci ją na maila, który podałeś przy zakładaniu konta UCAS.

Co jeszcze powinienem wiedzieć?

Po tym jak wybierzesz kierunek, który chcesz dodać do swojego podania, warto skontaktować się z uczelnią (mailowo lub telefonicznie) i zapytać czy są jeszcze na nim wolne miejsca. Szczególnie ważne jest to gdy dodajesz kierunek pod koniec cyklu rekrutacji, tzn. w maju lub w czerwcu – wtedy mogą już być zajęte wszystkie miejsca na danym kierunku.

 

Myślisz o studiach w Wielkiej Brytanii lub Holandii? Masz pytania?

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl lub zadzwoń do nas na: 795 045 573

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w UK lub studia w Holandii!
Z naszą bezpłatną pomocą nie ma przed Tobą rzeczy niemożliwych!


Masz pytania?

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w UK lub studia w Holandii!
Z naszą bezpłatną pomocą nie ma przed Tobą rzeczy niemożliwych!