fbpx
Blog

Blog

Czy studia w Holandii wymagają matury międzynarodowej?

Poza Wielką Brytanią wielu studentów stawia właśnie na Holandię. Kraj tulipanów, wiatraków i serów jest bardzo interesującym państwem, nie tylko ze względu na walory krajobrazowe. Holandia nie należy do terenów anglojęzycznych, jednak oferuje obcokrajowcom możliwość studiowania w języku angielskim. Większość holenderskich uniwersytetów jest otwarta na studentów z zagranicy w związku z tym powstaje coraz to więcej możliwości jeśli chodzi o kierunki kształcenia.

Czy muszę mieć maturę międzynarodową?

Wybierając studia w Holandii wystarczy, że wybierzesz zwykłą polską maturę. I tutaj niespodzianka! Nie musisz się martwić o progi punktowe, od których uczelnie zaczynają przyjmować studentów! W Holandii nie ma ostatecznego limitu wymagań. Wyniki z matury nie są aż tak istotne. Podczas rekrutacji najważniejsze jest dobre zaprezentowanie swoich umiejętności i osiągnięć. Komisja chce poznać Twoje motywy wyboru jak również ambicje, które rządzą Twoją decyzją. Mogłoby się wydawać, że matura w ogóle nie jest potrzebna, niektóre holenderskie uczelnie jej wymagają, także sprawa nie jest do olania.

Czy sama matura wystarczy?

Poza zdaną matura przyszły student ma obowiązek potwierdzić swoje umiejętności językowe odpowiednim certyfikatem. Holenderskie uniwersytety nie uznają matury z języka angielskiego, więc koniecznie zaplanuj czas na egzamin IELTS. Jeśli posiadasz już certyfikat typu TOEFL lub CAE, głowa do góry! Nie trzeba zdawać dodatkowo IELTS. Część szkół wyższych w Holandii uznaje również te dokumenty.

Myślisz o studiach w Wielkiej Brytanii lub Holandii? Masz pytania?

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl lub zadzwoń do nas na: 795 045 573

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w UK lub studia w Holandii!
Z naszą bezpłatną pomocą nie ma przed Tobą rzeczy niemożliwych!


Masz pytania?

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w UK lub studia w Holandii!
Z naszą bezpłatną pomocą nie ma przed Tobą rzeczy niemożliwych!