fbpx
Blog

Blog

Co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem studiów w Anglii?

Odważ się próbować czegoś nowego

Każdy początek nowej przygody jest może wydawać się trudny. Nie jest to jednak powód by się ograniczać! Wyjdź poza sferę komfortu, próbuj nowych doświadczeń, czerp z życia pełnymi garściami! Bo kiedy, jak nie teraz? Nie musisz od razu robić miliona szalonych rzeczy. Nigdy nie podróżujesz samotnie? Może czas to zmienić!

Skup się tylko na ważnych rzeczach

Zastanów się co jest Twoim priorytetem na studiach. Wymarzone studia w Anglii skrywają wiele aspektów naukowych. Choć wcześniej wpajano Ci, że oceny mają znaczenie, skup się wyłącznie na tym co Cię interesuje, dąż do tego, aby być dobry w swoim zawodzie. Nie ma sensu męczyć się z przedmiotami, które są tylko do zaliczenia.

Chodź na zajęcia i wykłady

Studenckie życie i rozrywki, choć niekiedy wyjątkowo szalone, powinno mieć granicę umiaru, zwłaszcza jeśli chodzi o zabawy w tygodniu. Po dobrej imprezie nie chce się wcześnie rano wstawać, a szkoda marnować nieobecności z takiego powodu. Lepiej dzień wolny zostawić sobie na niespodziewane sytuacje, których w codzienności nie brakuje. Szkoda, by było mieć niezaliczone ćwiczenia z powodu braku frekwencji.

Wyjdź do ludzi

Studia w UK to piękny czas na zawarcie nowych znajomości. Anglia jest bardzo otwarcie nastawiona na obcokrajowców, więc na uczelni na pewno poznasz osoby z całego świata. Nie bój się wyjść do ludzi, spędzać z nimi wolne chwile! Poznawanie nowych ludzi to również świetna okazja do poćwiczenia języka angielskiego.

Zastanów się co Cię odstresowuje

Stres będzie Ci towarzyszył od pierwszego dnia na uczelni. Warto przed rozpoczęciem studiów pomyśleć co sprawia, że czujesz się zrelaksowany. Wbrew pozorom to bardzo ważna kwestia, o której nie powinno się zapominać. Nadmiernie skumulowany stres, może być przyczyną znacznego osłabienia organizmu, a co za tym idzie mało efektywnej nauki oraz łapania wszelakich chorób.

Włącz się w życie uczelni

Zaangażuj się w organizacji studenckiej lub zapisz się do koła naukowego. Zdobędziesz nowe umiejętności, które mogą przydać Ci się w przyszłej pracy, pomogą rozwinąć zainteresowania i poznać ciekawych ludzi. W ten sposób wyrabiasz sobie także kontakty w środowisku uczelnianym.

Myślisz o studiach w Wielkiej Brytanii lub Holandii? Masz pytania?

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl lub zadzwoń do nas na: 795 045 573

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w UK lub studia w Holandii!
Z naszą bezpłatną pomocą nie ma przed Tobą rzeczy niemożliwych!


Masz pytania?

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w UK lub studia w Holandii!
Z naszą bezpłatną pomocą nie ma przed Tobą rzeczy niemożliwych!