fbpx
Blog
Blog

10 nawyków ludzi sukcesu

Za ludźmi sukcesu najczęściej stoi ciężka praca, wytrwałość oraz… zwyczaje, które pomagają piąć się po szczeblach kariery. Co robisz, aby zdobyć to, o czym marzysz? Większość społeczeństwa nie wychyla się ponad normę, nie wyróżniają się, ale Ci którzy osiągnęli sukces na pewno nie należą do tej kategorii.  Jakie nawyki towarzyszą ludziom, którym się powodzi?

1. Nie pracują w strefie komfortu

Strefa komfortu jest określana jako “stan psychiczny, w którym człowiek czuje się dobrze, swobodnie, kontroluje i doświadcza niskiego lęku”. Wyjście poza tą strefę nie oznacza ciągłej pracy w stresie i lęku. Chodzi o to, aby próbować nowych rzeczy, poszerzać swoje horyzonty i wychodzić poza utarte ścieżki. W strefie komfortu przyjemne jest niepodejmowanie ryzyka. Ale wtedy zaczynamy kręcić się w stałym cyklu dnia nie idąc dalej w życiu.

2. Nie pomijają podstaw

35777792 xxl 512x342 - 10 nawyków ludzi sukcesuUcząc się otrzymujemy korzyści we wszystkich aspektach naszego życia. Ludzie sukcesu dążą przede wszystkim do poszerzania wiedzy, którą już mają i stale uczą się nowych rzeczy. Podstawy są bardzo ważne, bo dopiero kiedy znamy podstawowy zakres materiału, możemy przejść do rzeczy zaawansowanych. Tylko w taki sposób rozwijamy siebie. Dlatego idąc za marzeniami trzeba cały czas się uczyć, ciągle czegoś nowego, aby nie zostać w tyle, aby mieć coraz to lepsze i innowacyjne pomysły.

3. Nie boją się prosić o poradę

Proszenie o pomoc nie zawsze jest łatwe, stąd bardzo często z tego rezygnujemy. Kiedy musisz podjąć ważną decyzję dobrze jest omówić swoje pomysły i swoje sposoby rozwiązań z kimś, kto uporał się z podobną sytuacją. Zyskujesz w ten sposób inne spojrzenie na Twoją sprawę. Być może zaproponowana czynność pomoże Ci wymyślić coś kreatywnego i na prawdę sensownego.

4. Nie gubią się w małych szczegółach

Życie daje nam nieskończenie wiele możliwości i bardzo łatwo zagubić się w tych szczegółach. Małe detale skupiają na sobie całą uwagę, co powoduje, że tracisz ogólną wizję sytuacji. Gubisz tzw ” duży obraz”. Dostrzeganie sporej ilości detali, powinno podkreślać zdolność do zobaczenia, jak wszystko się ze sobą łączy. To co, robimy opiera się właśnie na połączeniach małych elementów. To tak jak puzzle, jak zgubimy niewielki element, nie ukończymy układanki. Poprzez małe rzeczy, musisz więc dostrzegać całość.

5. Nie są wielozadaniowi

20285340 xl 512x339 - 10 nawyków ludzi sukcesuWielozadaniowość jest pożądaną umiejętnością dla wielu ludzi, czy jednak w dzisiejszych czasach człowiek orkiestra ma szanse mocno wybić się na rynku pracy? Wielozadaniowość zmniejsza wydajność pracy. Ci, którzy z powodzeniem skupiają się na jednym określonym zadaniu i wykonują to zadanie najlepiej, bez przerwy. Skuteczni ludzie wykorzystują talenty i umiejętności, które koncentrują się na jednym zadaniu i tylko jednym zadaniu.

6. Nie okłamują siebie

Trudno jest zaakceptować problemy, które napotykamy na swojej drodze. Są to trudności zewnętrzne i zazwyczaj nie mamy nie żadnego wpływu oraz wewnętrzne, których rozwiązanie zależy od nas samych. Istotne w tym wszystkim jest to, aby nie okłamywać siebie samego, oceniać krytycznie swoje zachowania i wyciągać wnioski. Nie szukaj wymówek, działaj!

7. Nie zwlekają z pytaniem o opinie

Opinia jest ważna, ponieważ daje inną perspektywę na obecną sytuację. Czasem nie widzisz odpowiedzi, która jest tuż przed Tobą. Ale gdy ktoś daje informacje zwrotne, pozwala widzieć coś z perspektywy kogoś innego. Nie zwlekaj, rozmawiaj o swoich pomysłach.

8. Nie naśladują, prowadzą

shutterstock 490539160 512x341 - 10 nawyków ludzi sukcesuLudzie sukcesu nie podążają za tłumem, oni sami torują swoją drogę, własną, indywidualną i to oni później prowadzą tłum. Wybierz to w czym jesteś najlepszy, ucz się, pracuj, odchodź od schematów, bądź jak przewodnik.

9. Nie pozwalają przeszłości dyktować ich przyszłości

Przeszłość to coś czego nigdy nie zmienimy, ani też nie chcielibyśmy zmieniać, bo bez niej nie nauczylibyśmy się tego, co teraz mamy.Dlatego właśnie nie powtarzamy tych samych błędów w kółko. Nawet jeśli w Twojej karierze zdarzają się niepowodzenia, nie poddawaj się, to jeszcze nie jest koniec, walcz o swoje marzenia.

10. Nie otaczają się negatywnymi ludźmi

Negatywne osoby są bardzo destrukcyjne. Wpływają na nasze samopoczucie, na nasze poczucie wartości. Nie możesz oczekiwać, że będziesz mieć pozytywne nastawienie, jeśli otaczasz się negatywnymi ludźmi. Nie pozwól niszczyć Twojej pozytywnej aury. Negatywne myślenie wpłynie niekorzystnie również na Twój projekt. Odetnij się od złych ludzi i skup się na determinacji, aby zrealizować własne marzenia. Nie pozwól niczemu, ani nikomu powstrzymać Cię przed dotarciem do celu.

Myślisz o studiach w Wielkiej Brytanii lub Holandii? Masz pytania?

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl lub zadzwoń do nas na: 795 045 573

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w UK lub studia w Holandii!
Z naszą bezpłatną pomocą nie ma przed Tobą rzeczy niemożliwych!


UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE!

Planujesz studia za granicą? Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy Ci indywidualny plan aplikacji na studia w wybranym kraju!


Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: info@globedu.pl


Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, aby zaplanować spotkanie.